מחלימי קורונה- האם צריך לבצע בדיקה לפני הטיסה

לאחרונה לא מעט מחלימי קורונה שואלים ברחבי הרשת האם הם מחויבים לבצע בדיקת קורונה לפני הטיסה.

כדי להימנע מבלבול וממצב של אי נעימות (שעשוי לגרום לכם להישאר בארץ) כתבנו עבורכם, המחלימים, את המדריך הבא שיאפשר לכם לדעת אם אתם צריכים לבצע בדיקה לפני הטיסה ומה עוד חשוב שיהיה לכם.

רוצים לדעת את התשובה? קראו את המדריך הבא בעיון רב:

 

גם מחלימי קורונה צריכים שתהיה להם תוצאה של בדיקת PCR

לא נלאה אתכם ביותר מידי מידע ונאמר לכם באופן ישיר וברור כי מחלימי קורונה, בדומה לאנשים שטרם נדבקו בנגיף, צריכים להביא עמם תוצאה של בדיקת PCR. מדינות רבות דורשות הצגה של בדיקת קורונה שלילית מהתיירים שמגיעים אליהם. בדיקת ה-PCR היא הבדיקה היחידה שתקפה בעת היציאה מישראל ויש לבצע אותה בהתאם לזמן שהוגדר מראש (לכל מדינה יש לוח זמנים אחר שמנחה את התיירים מתי לבצע את הבדיקה). נכון לרגע כתיבת מילים אלו, כל מי שיוצא מישראל צריך להציג בדיקת PCR  שלילית שברוב המקרים צריכה להתבצע כ-72 שעות לפני הטיסה.

  1. תעודת מחלים

כעת אתם יודעים כי גם מחלימים צריכים לבצע בדיקות קורונה לפני הטיסה. כך שנוכל לציין בפניכם את שאר הדברים שעליכם להציג ולקחת אתכם לקראת הטיסה. תעודת מחלים נחשבת לחובה ותוכלו להוריד אותה באמצעות אחת מהאפשרויות הבאות:

  • אתר רמזור
  • אפליקציית רמזור

חשוב מאוד שתשמרו את התעודה כי זו מהווה אסמכתא בינלאומית שמאשרת שהחלמתם מקורונה.

 

  1. הצהרת נוסע

כל אזרח ישראלי שגילו מעל 16 מחויב למלא מראש טופס שנקרא "טופס הצהרת נוסע". את הטופס יש למלא כ-24 שעות לפני מועד הטיסה שנקבע מראש. ההנחיה משתנה מפעם לפעם. יש מצבים שבהם יש צורך למלא את הטופס רק במידה ואתם טסים אל מדינה אדומה, אך הדבר עשוי להשתנות עם הזמן וחשוב שתבדקו זאת מראש.

 

  1. ביטוח בריאות

יש כמה מדינות שמחייבות את הנכנסים אליהן להיות מבוטחים בביטוח בריאות שכולל סעיף שמכסה את כל הנוגע למחלה בקורונה. זהו תנאי כניסה ליעד, כך שחשוב שתדעו להכין את עצמכם מראש עם ביטוח שכזה למקרה שאתם מתכננים להגיע למדינה שדורשת את תנאי זה. שימו לב, מומלץ לבצע את הביטוח אל מול חברה או סוכנות נסיעות מוכרת. כך תהיו בטוחים שיש לכם את הביטוח המתאים.

 

לסיכום

מחלימי קורונה צריכים לבצע בדיקת PCR  טרם עלייתם אל המטוס (בדומה לאלו שלא חלו בנגיף). חשוב מאוד שתבצעו את הבדיקה מראש כדי שתוכלו להיות בטוחים שיש לכם את התוצאה בזמן וגם, כדי שתוכלו להיות בטוחים שיתאפשר לכם להיכנס אל מדינת היעד בהמשך (שכן, יש מדינות שלא מאפשרות להיכנס ללא תוצאת הבדיקה הזו). בהזדמנות זו, אנו מאחלים לכם טיסה נעימה. סעו בבריאות ותחזרו בבריאות.

בדיקות משומשות

 

תוכן עניינים

רוצים לקבל עזרה בתכנון הטיול הבא שלכם?

השאירו פרטים ונציגינו יצרו אתכם קשר

אהבתם? שתפו עם החברים!

כתבות נוספות

שאולי תאהבו

חיי הלילה באמסטרדם מ-א' עד ת'
חיי הלילה באמסטרדם מ-א' עד ת'

אמסטרדם ידועה בזכות התעלות ההיסטוריות שלה, סצנת התרבות מלאת החיים ובזכות חיי הלילה הדינמיים שלה. בין אם אתם מעוניינים בפאבים נעימים‚ במועדוני לילה שוקקים או

למאמר »
בריכת שחייה
הכירו את אחוזת יסמין

מחפשים לנפוש ולהיטען בכוחות מחודשים? אתם חייבים להכיר את אחוזת יסמין, מלון בוטיק בגליל העליון. המלון פועל כבר משנת 2010 והוא צופה אל הכנרת ואל

למאמר »
ציוד משפטי
מתי נרצה לעשות ייפוי כוח?

חתימה על ייפוי כוח היא פעולה משפטית שכיחה שנועדה להעניק הרשאה לאדם אחר לפעול בשמנו בנושאים מסוימים. ישנם תחומים בהם בשל משמעותם הכלכלית והמשפטית הרבה,

למאמר »