ניידות בתקופת הסגר – קרוואן להשכרה

מגפת הקורונה שינתה את חיינו מן הקצה אל הקצה. מסכות, מרחק בין אנשים וכמובן הסגרים.

אנשים שעובדים מהבית או כאלה שמזלם פחות טוב והוצאו לחופשה ללא תשלום ונמצאים בבית בלית ברירה, רוצים לצאת החוצה, לנשום אוויר, כאן נכנס רעיון של קרוואן להשכרה.

 

אז מה זה קרוואן?

קרוואן הוא מעין בית על גלגלים. הוא מגיע בגדלים שונים המתאימים לכמות מסוימת של אנשים, הוא ממונע או נגרר, כלומר, הוא מעין רכב שחלקו האחורי מיועד למגורים, או שהוא נגרר – במקרה הזה יש לו וו המתחבר לרכב, לרוב יהיה מדובר במעין טנדר או ג'יפ שיהיה מסוגל לסחוב את משקלו של הקרוואן.

 

משקל ורכב גורר

קרוואן יכול להתחיל ממשקל של 750 ק"ג ועד לכ – 2.5 טון. חשוב לבחור קרוואן המתאים לכמות האנשים. כלומר, אין טעם שזוג ייקח קרוואן המתאים לשישה אנשים, קרוואן כזה יהיה גדול יותר ולכן גם יהיה יקר יותר, גם אם מדובר רק בהשכרה ולא ברכישה.

נוסף על כך, חשוב לוודא שהרישיון שלכם מתאים לגרירת משקל שכזה וכמובן שלרכב שלכם יש וו גרירה ברישיון, או שהתקנתם עליו וו גרירה בהתאם לחוק משרד התחבורה. ככל שהקרוואן יהיה גדול יותר, משקלו יהיה רב והרכב שיגרור אותו יצטרך להיות חזק יותר (לקרוואנים של עד ארבעה אנשים לרוב רכב פרטי רגיל יתאים, אך לקרוואנים המותאמים לשישה אנשים ויותר יהיה צורך ברכב 4X4).

יתר על כן, על הנהג להיות מעל גיל 24 עם רישיון בתוקף, לא נהג חדש ובעל רישיון המותאם למשקל של הרכב והקרוואן הנגרר.

 

אבזור

מרבית הקרוואנים מותאמים לנוחות מקסימלית. יש בהם פינות ישיבה, מיטות, חשמל, מיזוג, מקרר, ולעיתים אף טלוויזיה. לא בכל קרוואן יהיה כירה לבישול, אך ברובם יהיה מקרר שאפשר לאחסן בו מזון וכך יהיה ניתן לבשל בחוץ.

ברוב הקרוואנים יהיה מיכל מים שניתן למלא בחניונים בהם יש תחנות הטענה למים. ישנם קרוואנים בעלי חיבור ישיר למים שניתן לחבר לחניון וכך אין צורך במכלים.

לעיתים ניתן לרכוש בתוספת תשלום ערכות לצלייה, כיסאות ושולחנות מתקפלים וכך לארגן מקום לישיבה מחוץ לקרוואן.

 

מחיר

המחיר יושפע מגודל הקרוואן ומרמת האבזור שלו, הקרוואנים הגדולים יותר יהיו מאובזרים יותר מאחר ויש בהם יותר מקום ובהתאם יתאימו ליותר אנשים.

דבר נוסף המשפיע על מחיר הקרוואן הוא כמות הימים להשכרה. מרבית החברות ידרשו יומיים לפחות של השכרה או יום אחד עם תוספת תשלום. ככל שכמות הימים תעלה, המחיר ליום ירד. המחיר יכול להתחיל מכ – 1200 שקלים ליום (תלוי בחברה ובגודל הקרוואן) ולהגיע עד לכ – 750 שקלים ליום. המחיר לסופי שבוע לרוב גבוה יותר ממחיר של אמצע השבוע.

אז אם נמאס לכם מהבית אך אתם לא לגמרי אנשי הטבע, השכירו קרוואן וצאו לטבע מבלי לגמרי לעזוב את הבית.

 

נגררת

תוכן עניינים

רוצים לקבל עזרה בתכנון הטיול הבא שלכם?

השאירו פרטים ונציגינו יצרו אתכם קשר

אהבתם? שתפו עם החברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתבות נוספות

שאולי תאהבו

מגדלים
פרק א

לא, עוד לא מיצינו. כן, אנחנו די בטוחים שבסופו של דבר גם הצמא שלנו ליעד האקזוטי תישכח ונתחיל לחשוב על יעדים נוספים, אבל אנחנו עוד

למאמר »