איך רישיון לאופנוע ים ישדרג לכם את החופשה בצפון

בילוי בים הוא תמיד כיף, בעיקר בחופשה בצפון. אפשר לרבוץ על החוף, לקרוא ספר, לשחק בחול, לשחות, להשתזף, משחק מדקות, לגלוש ועוד ועוד. אחד הדברים הכיפיים בחופשה מסוג זה הוא בילו על אופנוע ים שמוסיף טאצ' אקסטרים לחופשה שלכם. לעשות רישיון לאופנוע ים הוא לא דבר מסובך וזה יכול רק לשדרג לכם את החופשה. על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם. 

 

איך עובד אופנוע ים?

באופן כללי אופנוע ים הוא כלי המשמש תנועה בתוך המים, בעיקר במרחבים כמו של ים. כאשר האדם שנוהג יושב עליו ומפעיל אותו ומכוון באמצעות כידון שנראה כמו הגה הדומה לזה של אופנוע יבשה. על אופנוע ים יכולים לנסוע עד גג שלושה אנשים בו זמנית.

לאופנוע ים יש מנוע שמתפעל עם משאבת סילון של המים. התזוזה לכיוונים שונים נעשית באמצעות הכידון לצד שרוצים וכך מוביל את כלי השיט. אופנוע ים מוכר גם כג'ט-סקי.

 

איך עושים לאופנוע ים רישיון?

רישיון לאופנוע ים הוא דבר נדרש למי שרוצה לנהוג על כלי זה. החל מגיל 16 ניתן להוציא רישיון ויש להצליח לעבור גם מבחן עיוני וגם מעשי. הרישיון הוא הכרחי בשל העובדה שבסוף זה כלי שיט ויש לדעת איך להפעיל אותו בצורה טובה ובטוחה.

בנוסף, בים יש רוחצים רבים ואנשים שגולשים, חשוב לדעת כיצד להתנהל עם אופנוע ים כיוון וזה עלול להיות מסוכן ובמקרים מסוימים לפגוע באנשים אחרים. בכדי להימנע מכך יש לדעת כיצד לתפעל אותו, לנווט נכון, ולכן לדעת לעצור אותו במידת הצורך.

 

כמה עולה רישיון?

רישיון לאופנוע ים נע בין מחירים שונים, כאשר קורס באינטרנט של שיעורים מקוונים עשוי לעלות כ- 600 שקלים ואילו קורס הכולל שיעורים, מבחן עיוני ואימונים פעילים עד לטסט עצמו ורישיון, יכול לעלות כ- 1000 שקלים. ישנם קורסים שבנויים גם ממבחנים וכאלה רק משיעורים, כאלה פרונטליים וכאלה מקוונים, כל אחד רשאי לבחור את מה שנוח לו ויכין אותו בצורה המיטבית.

 

חופשה עם אופנוע ים

במידה ואתם נוסעים לחופשה בצפון, זוגית או משפחתית, אופנוע ים יכול רק לשדרג לכם אותה. בנוסף לנופש ולפעילויות שניתן לעשות בים, תוסיפו חוויה יוצאת דופן עם אקסטרים והנאה אחרת מהמרחבים של הים. אופנוע ים יכול לתת לכם פן נוסף לחופשה.

 

בסיכומו של דבר

רישיון לאופנוע ים הוא דבר שיכול להוסיף לכם הנאה בכלל ובחופשה בצפון בפרט. הדרך לכך היא יחסית פשוטה ואתם רק צריכים לבחור קורס, להירשם, ללמוד טוב ולהוציא רישיון לאחר מבחן עיוני ומעשי. החוויה של כלי כמו אופנוע ים היא ייחודית ומוסיפה פן נוסף לבילוי בחוף הים. ניתן לעשות רישיון כבר החל מגיל 16 בו תלמדו כיצד לתפעל את האופנוע ים, איך לנהוג בו נכון ולהתנהל במרחב של הים.

אופנוע ים

 

תוכן עניינים

רוצים לקבל עזרה בתכנון הטיול הבא שלכם?

השאירו פרטים ונציגינו יצרו אתכם קשר

אהבתם? שתפו עם החברים!

כתבות נוספות

שאולי תאהבו